Posiadacze odkurzaczy workowych muszą pamiętać o wymianie worków, z czasem będą się one zapychały, dlatego jeżeli zauważymy, iż moc naszego odkurzacza spada, wówczas może być to sygnałem, że należy wymienić worek.

Naturalnie należy sprawdzić również filtr, niekiedy odkurzacz posiada kilka filtrów, materiałowe oraz filtry HEPA na końcu. Jeżeli filtry są zapchane, możemy zauważyć spadek mocy odkurzacza, podobnie jak w przypadku zapchanego worka.

Worki do odkurzaczy przyjazne dla zdrowia

Nowoczesne syntetyczne worki do odkurzaczy

Jeżeli poszukujemy worków do odkurzacza, możemy zakupić worki polecane przez producenta lub wybrać zamienniki. Znajdziemy worki papierowe, syntetyczne, włókninowe wykonane z różnych materiałów. Najważniejszą rzeczą jest sprawdzenie czy worek będzie pasował, jak wygląda uchwyt, kształt worka, który chcemy zastosować w naszym odkurzaczu. Worki mogą posiadać uchwyty plastikowe lub też tekturowe, w zależności od budowy mogą różnić się one wielkością otworu, po tym możemy poznać czy worek będzie pasował do naszego odkurzacza. Często możemy wybrać zamienniki, które będą tańsze niż worki oferowane przez producenta, dzięki czemu możemy nieco zaoszczędzić. Dobrym wyborem będzie worek posiadający uchwyt z funkcją zamykania worka po użytkowaniu, dzięki czemu kurz oraz pył nie będzie się z niego wydostawał, możemy worek bezpiecznie wyrzucić do kosza.

Jeżeli poszukujemy worków do odkurzacza, możemy zauważyć, że znajdziemy modele syntetyczne oraz papierowe, przy czym worki syntetyczne z pewnością starczą na dłuższy czas, ponieważ mogą one lepiej dostosowywać się do przestrzeni w odkurzaczu. Dzięki temu wystarczą na dłużej, dodatkowo pozwalają także lepiej filtrować zanieczyszczenia, zatrzymują nie tylko pył, ale także roztocza, kurz i alergeny. Ich zaletą jest trzy lub cztery warstwy włókna, dzięki temu są one bardzo solidne. Worki papierowe mogą ulec przedarciu, jeżeli przykładowo do worka dostanie się moneta, może ona przedrzeć worek papierowy.

Zależnie od serii oraz modelu naszego odkurzacza, należy wybrać odpowiedni worek, mogą być one różnej wielkości, często zakup zamiennika może być dobrym pomysłem ze względu na oszczędność. Oczywiście w sklepach dostępne są różnego rodzaju worki do odkurzacza Graphite, a także do odkurzaczy innych producentów. Zatem bez problemu będziemy mogli zakupić worki, które najlepiej będą spełniały nasze oczekiwania.