Skandynawskie wzornictwo to znaczący ruch projektowy, który wpłynął na wszystko, od architektury i wystroju wnętrz po projektowanie produktów.

Ruch pojawił się na początku XX wieku w krajach nordyckich: Szwecji, Danii, Finlandii, Norwegii i Islandii, aby w latach pięćdziesiątych stać się znany na całym świecie. Łącząc minimalizm i funkcjonalność, skandynawski styl oferuje przemyślane rozwiązanie dla komfortowego, ale jednocześnie prostego życia.

Zasady projektowania wnętrz w stylu skandynawskim

Urządzanie sypialni w stylu skandynawskim

Obecnie skandynawski design jest jednym z najpopularniejszych stylów we współczesnym designie. Nowe projekty stworzone przez młodych skandynawskich projektantów oddają hołd legendarnym pionierom ruchu, oferując jednocześnie świeże akcenty w kultowym skandynawskim stylu. Głównymi założeniami skandynawskiego designu są funkcjonalność, prostota i dyskretny, minimalistyczny wygląd. Większość projektów wnętrz w stylu skandynawskim preferuje również naturalne materiały, zwłaszcza jasne drewno, takie jak jesion i buk, tkaniny z wełny i lnu, skórę i szkło.

Koncepcja hygge wydaje się być specjalnie przeznaczona do zastosowania w sypialni. Skandynawski projekt sypialni zawiera szereg elementów, które zapewniają najwyższy komfort. Naturalne tekstylia, ciepłe narzuty, drewniana podłoga i pluszowy dywan mogą z łatwością zmienić sypialnię w miejsce idealne do odpoczynku. Dekoracyjne akcenty, dekoracje ścienne, rośliny i naturalne światło uzupełniają sypialnię w stylu skandynawskim.

Stworzenie oazy spokoju i komfortu w sypialni jest łatwe, jeśli zastosujesz się do kilku podstawowych wskazówek dotyczących projektowania sypialni w stylu skandynawskim. Wiele informacji na ten temat znajdziesz w artykule na stronie https://www.missdeco.pl/blog/inspiracje/sypialnia-w-stylu-skandynawskim-pomysly-i-inspiracje. Uzupełnij swoje łóżko za pomocą puszystej kołdry, wielu poduszek i naturalnych tekstyliów, kup również puchatą narzutę z wełny lub jej imitacji. Wybierz prostą szafkę nocną lub niską komodę na minimalistyczną lampę, a podłogę zmień na jasne deski drewniane. Dla większej wygody dodaj pluszowy dywan w jasnej kolorystyce. Na ściany wybierz neutralne grafiki, warto również wprowadzić żywe rośliny doniczkowe, aby wnieść odrobinę natury do sypialni.