Szukając dobrej jakości schodów drewnianych do domu, lokalu usługowego albo biura, z pewnością natrafimy na produkty marki DOLLE. Firma jest jednym z wiodących producentów schodów z drewna, schodów systemowych i strychowych na świecie. Na swój wizerunek pracowała wiele lat, najpierw jako niewielki rodzinny biznes, obecnie jako międzynarodowa rodzinna firma zatrudniająca kilkaset pracowników.

Produkcja schodów z drewna

Drewno, dzięki swoim szczególnym właściwościom, wykorzystywane jest na wiele sposobów, w tym jako materiał konstrukcyjny, budowlany i dekoracyjny. Oczywiście poszczególne gatunki drewna różnią się między sobą, dlatego nie każde drewno sprawdzi się jako materiał na schody. Nie chodzi jedynie o różnice w wyglądzie, ale przede wszystkim o twardość materiału i odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Produkcja schodów z drewna powinna opierać się wyłącznie w oparciu o polecane gatunki drzew rodzimych oraz niektóre gatunki drzew egzotycznych. Drewno powinno być starannie sprawdzone – w przypadku marki DOLLE nie ma możliwości, by oferowane produkty mogły powstać z drewna zanieczyszczonego niepożądanymi substancjami, chorego, zbyt delikatnego. Jakość materiału, w połączeniu z wysokim zaangażowaniem pracowników oraz starannie opracowanymi technologiami, pozwala na wytwarzanie schodów z drewna, które stanowią poważną konkurencję dla innych produktów oferowanych na polskim rynku.

Schody drewniane wewnętrzne

Schody z drewna przeznaczone są przede wszystkim do zastosowań wewnętrznych. Odpowiednio przygotowane i zabezpieczone drewno sprawdzi się również na zewnątrz, ale utrzymanie go w dobrym stanie będzie wymagało pewnego wysiłku.

W ofercie marki DOLLE znajdują się różne modele schodów drewnianych wewnętrznych, a także schodów modułowych, czyli posiadających drewniane stopnie, ale metalową konstrukcję. DOLLE wykorzystuje drewno dębowe, bukowe oraz świerkowe. Wszystko po to, by oferowane schody charakteryzowały się wysoką trwałością i efektownym wyglądem.

Schody z drewna w ofercie marki DOLLE

Firma DOLLE oferuje gotowe schody z drewna oraz szereg akcesoriów przeznaczonych do montażu przy schodach, np. barierki zabezpieczające dla dzieci. W ofercie marki znajdują się m.in. schody młynarskie, wyróżniające się lekką, prostą konstrukcją, pozwalającą na umieszczenie schodów nawet w niewielkich pomieszczeniach. Schody młynarskie DOLLE możemy podzielić na schody drewniane zabiegowe i schody proste. Schody drewniane zabiegowe od DOLLE przeznaczone są zwłaszcza do domków letniskowych, mieszkań z antresolami, a także domów z poddaszem zaadaptowanym do celów mieszkalnych.

Na uwagę zasługują także schody modułowe DOLLE, oraz schody modułowe mini, powszechnie nazywane kaczymi. Schody z kaczymi stopniami z łatwością dopasują się do każdej przestrzeni, ponieważ umożliwiają montaż w wielu układach. Oczywiście nie są to schody w całości wykonane z drewna, ale należą do jednych z najchętniej zamawianych produktów marki.

Jeśli chodzi o schody drewniane w ofercie DOLLE, na uwagę zasługują również schody strychowe. Na stronie producenta można zamówić zarówno drabinki strychowe klasyczne, jak i schody wykonane w technologii clickFIX.