Popularność podłóg z paneli laminowanych stale rośnie, i nie bez powodu.

Rozwój technologii drukowania, która pozwala na wiele nowych, ciekawych stylów i wzorów podłóg laminowanych sprawia, że panele podłogowe są korzystnym wyborem dla wielu osób. Możemy je instalować w domu czy w przestrzeni komercyjnej, gdzie mogą się wspaniale prezentować, nadając podłodze wygląd prawdziwego drewna czy kamienia, bez problemów z konserwacją i utrzymaniem.

Podłogi z paneli laminowanych są niezwykle popularne

Eleganckie panele podłogowe na wysoki połysk

Podłoga z paneli laminowanych również dla ciebie może być odpowiednim rozwiązaniem. Panele takie są wynikiem procesu laminowania, w którym kilka warstw materiałów syntetycznych jest ze sobą połączonych. Zasadniczo podłoga laminowana naśladuje podłogę z prawdziwego drewna z warstwą fotograficzną widoczną pod przezroczystą warstwą ochronną. Zazwyczaj inne warstwy znajdujące się pod spodem składają się z płyt pilśniowych lub żywicy melaminowej. Trzeba zauważyć, że panele na podkładzie z płyt czy wiórów drewnianych nie będą odpowiednie do pomieszczeń narażonych na wilgoć, ponieważ pęcznieją i wypaczają się.

Jedną z wielkich zalet podłóg z paneli laminowanych jest łatwość ich montażu. W rzeczywistości można bez problemów wyłożyć całe pomieszczenie panelami w ciągu zaledwie jednego dnia, bez żadnego doświadczenia. Panele po prostu łączysz za pomocą systemu „pióro i wpust”, instalacja jest bardzo łatwa i nie trzeba zatrudniać do tego fachowców, co pozwoli dodatkowo zaoszczędzić pieniądze. Panele są dostępne w wielu kolorach oraz fakturach, matowe lub z połyskiem, i są niezwykle tanie w porównaniu z innymi alternatywami podłóg.

Obecnie podłogi laminowane mogą być dostępne w wielu stylach i kolorach, które pasują do każdego domu. Panele laminowane są bardzo popularne w domach i firmach ze względu na ich trwałość, estetykę i łatwość czyszczenia w porównaniu z innymi materiałami na podłogi. Jeśli chcesz mieć podłogę piękną, elegancką i trwałą, wybierz panele podłogowe wysoki połysk, które rozświetlą każde pomieszczenie. Taka podłoga sprawdzi się nie tylko w domu, ale i w przestrzeni komercyjnej.