Płytki gresowe są wytrzymałe, antypoślizgowe i wodoodporne, dzięki czemu doskonale nadają się do podłóg, kabin prysznicowych, kuchni, salonu, jak również na zewnątrz ze względu na właściwości mrozoodporne.

Jeśli chcemy uzyskać w pomieszczeniu minimalistyczną estetykę, doskonałym wyborem będą płytki szary marmur. Błyszcząca czerń, szarość i biel płytek imitujących marmur nadają nowoczesnym wnętrzom piękny wygląd, odrobinę luksusu i elegancji. Znajdziemy również płytki o wyglądzie marmuru z matowym wykończeniem.

Płytki gresowe imitujące szary marmur

Płytki szary marmur wyglądają jak prawdziwy kamień naturalny

Płytki imitujące biały marmur jest bardziej klasyczną opcją, a także może naprawdę różnić się tonacją i mieć unikalne żyłkowania na poszczególnych płytkach. Sprawdza się zarówno na podłodze, jak i na ścianie i wygląda naprawdę luksusowo. Nic tak nie kojarzy się z luksusem, jak płytki z efektem jasnego marmuru. Płytki szary marmur mogą mieć nuty złota w szarych i czarnych lub białych żyłkach, znajdziemy je zarówno w małych formatach, jak również w wielkoformatowych rozmiarach, przykładowo 120×240 cm i większe.

Szary kolor wygląda dobrze wszędzie i w dowolnej kombinacji odcieni. Aby uzyskać najlepszy schemat szarości w pomieszczeniu, spróbuj połączyć ciemne odcienie na podłodze z jaśniejszym szarym odcieniem płytek na ścianach. To dobry schemat do zastosowania w każdym pomieszczeniu, ale można go spersonalizować za pomocą odważnego koloru, faktury i różnych odcieni. Równie ciekawym rozwiązaniem będą zastosowane we wnętrzu płytki szary marmur. Niezależnie od tego, czy wybierzesz polerowane płytki z efektem marmuru z połyskiem, czy stonowane matowe wykończenie, każda tekstura ma swoje zalety, pomagając bez wysiłku przekształcić nawet prostą niewielką łazienkę w piękne i stylowe pomieszczenie.

Jeśli podobają ci się płytki szary marmur, możesz je zamówić na stronie https://kaflando.pl. Tego typu płytki na ścianach i podłogach doskonale wpisują się w styl urządzania wnętrz tradycyjny, jak również nowoczesny. Gres jest materiałem niezwykle trwałym, odpornym na uszkodzenia, wodę, mróz, możemy zatem płytki o wyglądzie marmuru zastosować w łazience, kuchni, salonie, przedpokoju, jak również na zewnątrz.