Pierwsza komunia święta to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka. To również doskonały moment na obdarowanie go upominkiem, który będzie budził sentyment, nawet po upływie wielu kolejnych lat. Zastanawiasz się, jaki prezent wręczyć chłopcu na komunię? Przygotowaliśmy kilka propozycji, które z pewnością ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji.

Czy biżuteria do dobry prezent komunijny dla chłopca?

Mogłoby się wydawać, że biżuteria jest prezentem, zarezerwowanym wyłącznie dla dziewczynek. Rzeczywistość wygląda jednak zupełnie inaczej. Jeśli jesteś ciekaw, jaka biżuteria dla chłopca na komunię będzie najlepsza, koniecznie zajrzyj na podaną stronę internetową. 

Jak się bowiem okazuje, różnego rodzaju ozdoby mogą wywołać uśmiech również na twarzach młodych mężczyzn, stając się sentymentalną pamiątką po jednym z najważniejszych dni w ich życiu. Wybierając je, warto jednak postawić na modele, które można nosić na co dzień. W ten sposób podarunek komunijny nie będzie kurzył się w pudełku, oczekując na nadejście bardziej sprzyjającego momentu. 

Jaką biżuterię wybrać dla chłopca na komunię?

Wybór idealnego prezentu komunijnego nie jest łatwym zadaniem. Jeśli  jednak zdecydujesz się na zakup biżuterii dla chłopca, warto postawić na uniwersalne modele, które będą mogły towarzyszyć mu przez całe życie. Sporą popularnością, pomimo upływu czasu, cieszą się łańcuszki z zawieszką w formie krzyża

Dobre salony jubilerskie posiadają również szeroką ofertę medalików komunijnych, stanowiących doskonały prezent zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Często wybierane upominki obejrzeć możesz na stronie https://lodzinscy.eu/259-medaliki-i-krzyzyki, gdzie oferowane są wyroby z białego, różowego czy żółtego złota, ale również ze srebra, cieszącego się dużym zainteresowaniem wśród chłopców. Decydując się na takie rozwiązanie, warto również postawić na okolicznościowy grawer, który będzie stanowił niepowtarzalną pamiątkę po wyjątkowym wydarzeniu.

Tradycyjny prezent na komunię – co warto zakupić dla chłopca?

Biżuteria to jeden z najczęściej wybieranych prezentów komunijnych. Jeśli jednak jesteś zwolennikiem tradycyjnych rozwiązań, możesz rozważyć również:

  • książki – zarówno te religijne, jak i najpiękniejsze wydania klasycznych powieści, po które chłopiec może sięgnąć zarówno w bliższej, jak i nieco dalszej przyszłości,
  • zegarek – w prostym, a zarazem ponadczasowym stylu. Decydując się na zakup zegarka na komunię, warto zrezygnować z dziecinnych modeli, zastępując je nowoczesnym smartwatchem z różnymi funkcjami. Dobrym rozwiązaniem jest również osobista dedykacja, która będzie towarzyszyć chłopcu przez kolejne lata,
  • rower – to prezent najbardziej wpisujący się w kanony tradycyjnych podarunków komunijnych. Warto podkreślić jednak, że współczesne rowery znacznie odbiegają od tych, które wręczane były chłopcom jeszcze kilka lat temu, a poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko designem, ale również i ceną, jaką trzeba zapłacić za dobry jednoślad.

Nowoczesny podarunek komunijny – na który warto postawić?

Nowoczesne podarunki komunijne sukcesywnie zyskują na popularności. Nic dziwnego, bo coraz więcej osób decyduje się iść z duchem czasu, obdarowując dzieci prezentem, odzwierciedlającym postęp technologiczny. W tej kategorii najczęściej wybierane są:

  • laptopy i tablety, wykorzystywane nie tylko do nauki, ale również i do rozrywki,
  • smartfony, które zwiększają bezpieczeństwo dziecka i umożliwiają mu stały kontakt z rodzicami,
  • konsole, które warto uzupełnić grami o edukacyjnym charakterze.

Warto pamiętać jednocześnie, że choć różnego rodzaju urządzenia elektroniczne zajmują na ogół wysokie miejsca na liście marzeń młodych ludzi, każdy zakup z tej kategorii należy skonsultować z rodzicami, poznając ich opinię na temat wybranego podarunku. 

A może coś oryginalnego?

Jak nietrudno zauważyć, wybór prezentu komunijnego dla chłopca to czasem spore wyzwanie. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy chcemy zaskoczyć go nieszablonowym upominkiem. 

Ci, którzy lubią przełamywać tradycje i stawiać na oryginalne prezenty komunijne, mogą zdecydować się np. na wykupienie interesującej wycieczki. Taki wyjazd nie tylko przyniesie dziecku dużo radości, ale pozwoli również oderwać się od ekranów, nawiązać nowe relacje i odkryć w sobie pasję prawdziwego podróżnika. 

Ciekawym pomysłem może okazać się również instrument muzyczny, dzięki któremu chłopiec będzie mógł rozwijać swój talent lub też akcesoria sportowe, które obudzą w nim ducha rywalizacji.