Nasze rodzinne relacje mogą być źródłem naszego największego wsparcia, ale także największego stresu.

Psychoterapia dla par i małżonków to interwencja doświadczonego terapeuty mająca na celu zwiększenie umiejętności komunikacyjnych i świadomości par w celu rozwinięcia kochającego i wspierającego związku, który jest podstawą każdej rodziny.

Jak działa psychoterapia dla rodzin?

Dlaczego rodziny decydują się na terapię?

Pary małżonków, partnerzy, rodzice, przychodzą do poradni terapeutycznych z różnych powodów, ale często wspólnym tematem jest nieumiejętność komunikowania się w sposób, który prowadzi do rozwiązywania problemów. Partnerzy mogą być bardzo skonfliktowani lub unikać konfliktów, często problemy w związku pozostają nierozwiązane, co negatywnie wpływa na funkcjonowanie całej rodziny. Często również rodzice nie radzą sobie z wychowaniem dzieci i ich problemami, mogą one powodować dodatkowe napięcia między małżonkami, którzy mają różne wizje rodzicielstwa.

Współpraca z terapeutą może pomóc parze znaleźć nowe sposoby komunikowania się, które sprzyjają zrozumieniu i intymności. Często z porad terapeuty korzystają małżonkowie, którzy nie mogą sobie poradzić po zdradzie, myślą o separacji, rozwodzie. Chociaż wiedzą, jak destrukcyjny będzie to miało wpływ na rodzinę, nie mogą znaleźć porozumienia, wybaczenia, nie mogą pójść naprzód. Praca z wykwalifikowanym terapeutą może pomóc rodzinom rozwinąć zrozumienie i świadomość potrzebną do budowania pożądanej relacji.

Psychoterapia ma na celu pomóc zrozumieć, co aktualnie dzieje się w rodzinie, pomóc określić, co chcecie zmienić i jak to osiągnąć. Jeśli szukasz terapii dla rodziny, możesz zajrzeć na stronę https://inrelatio.pl/psycholog-dla-rodzicow/, gdzie znajdziesz wszelkie potrzebne informacje na ten temat. Głównym celem terapii rodzinnej jest współpraca z różnymi członkami rodziny w celu ustalenia wspólnych celów. Cele te są ustalane w porozumieniu ze wszystkimi członkami rodziny, którzy są zaangażowani w sprawę i są wrażliwi na wiek i relacje każdego. Cele te koncentrują się na poprawie problemów systemowych i podkreśleniu mocnych stron rodziny.