Jeśli właśnie zostałeś zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu i nie masz pewności, jakie są twoje prawa i możliwości obrony, nie jesteś sam.

Większość osób, które stoją w obliczu oskarżenia o prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu czy inne przestępstwa, są zdezorientowane, przestraszone i nie wiedzą, do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Co więc zrobić, gdy zostaniesz oskarżony o przestępstwo lub wykroczenie prowadząc pod wpływem alkoholu? Kiedy zostaniesz oskarżony o przestępstwo, musisz uzyskać solidną poradę prawną od doświadczonego adwokata. Chcesz mieć pewność, że znajdziesz prawnika, któremu możesz zaufać i który będzie broni cię w sądzie. Poszukaj lokalnego prawnika, który nie tylko rozumie postępowanie karne, ale zna prokuratorów, którzy próbują umieścić cię w więzieniu. Kiedy adwokat ma dobre relacje z sędziami i prawnikami, którzy będą zaangażowani w twoją sprawę, masz dużą szansę, że adwokat poradzi sobie ze sprawą na twoją korzyść. Podczas pierwszego kontaktu z biurem adwokata należy zwrócić uwagę na osobę odbierającą telefon. Czy adwokat odbiera swój telefon? Jeśli tak, to czy jest w stanie niezwłocznie udać się na miejsce zdarzenia lub na komisariat, do którego zostałeś przewieziony? Bardzo ważne jest, aby jak najszybciej skontaktować się z adwokatem w celu uzyskania porady prawnej. Jeśli oczekujesz uczciwej i rozsądnej oceny twojej sytuacji, musisz być gotów dać prawnikowi szansę na zrozumienie sprawy, twoich celów i oczekiwań dotyczących zarzutów wniesionych przeciwko tobie. Jazda po pijanemu – wykroczenie czy przestępstwo?

Przed wzięciem udziału w bezpłatnych konsultacjach powinieneś być przygotowanym do poinformowania prawnika o swoich problemach ze sprawą, a także o wszelkich kwestiach osobistych, które mogą powodować problemy podczas rozpatrywania sprawy.

Powinieneś również pomyśleć o tym, jak chcesz załatwić sprawę. Na przykład, czy chcesz szybko rozwiązać sprawę karną i pójść na ugodę, czy uważasz, że policja naruszyła twoje prawa? Na stronie znajdziesz więcej porad, co zrobić, jeśli prowadziłeś pojazd pod wpływem alkoholu. Pamiętaj, że większość prawników zrozumie, że nie znasz systemu i powinni oni współpracować z Tobą w celu opracowania linii obrony.