Woda kupowana w butelkach 1,5-litrowych lub baniakach to spore obciążenie dla środowiska. Jak dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu, a jednocześnie chronić wspólną planetę przed odpadami z tworzywa sztucznego? Jest na to tani i skuteczny sposób!

Ekologia coraz częściej brana jest pod uwagę przy wyborach konsumenckich. Coraz więcej osób segreguje odpady, rezygnuje z używania jednorazowych foliówek i… wody butelkowanej. Czym ją zastąpić?

Woda z dostawą do domu – wady i zalety

Woda na zamówienie do domu lub biura to popularne rozwiązanie. Dzięki skorzystaniu z usług dostawy wody butelkowanej nie musimy specjalnie wychodzić po nią do sklepu, kupować jej w 1,5-litrowych, nieekonomicznych i nieekologicznych butelkach ani dźwigać z powrotem do domu. Woda z dowozem przydaje się także wtedy gdy nie mamy samochodu lub mieszkamy w bloku bez windy.

Dowóz wody do domu ma też niestety swoje wady. Najczęściej firmy realizują swoje usługi raz w miesiącu. To oznacza, że musimy mieć miejsce na przechowywanie baniaków z wodą. Po drugie, ceny za taką usługę są zazwyczaj dość wysokie. Ponadto, gdy woda za długo stoi w baniaku mogą namnażać się w niej bakterie. Trzeba też regularnie czyścić dystrybutor z wodą. Nie bez znaczenia jest też ekologia. Baniaki z wodą – choćby wielolitrowe – wykonane są z tworzywa sztucznego. Czy jest inne rozwiązanie, które nie generuje odpadów z plastiku, wysokich kosztów i jest zarazem wygodne w użytkowaniu? Tak, to filtrowanie wody!

Woda w dystrybutorach w domu a woda filtrowana – którą wybrać?

Filtry przepływowe to najskuteczniejszy sposób na podwyższenie jakości wody bezpośrednio w punkcie jej poboru. Oczyszczają one wodę ze związków chloru, a także zanieczyszczeń mechanicznych takich jak drobinki piasku czy rdzy oraz pestycydów i metali ciężkich. Co więcej, chronią także urządzenia AGD takie jak pralka, zmywarka czy ekspres do kawy przed szkodliwym działaniem kamienia, a tym samym wydłużają ich żywotność. Więcej informacji o filtrach przepływowych znajdziesz na https://dafi.pl/blog/.

Wreszcie, jest to rozwiązanie ekonomiczne. Nawet biorąc pod uwagę zakup filtra przepływowego i koszt zakupu wymiennych filtrów – i tak jest to dużo bardziej opłacalne niż korzystanie z dostaw wody w butelkach!