Zastanawiasz się nad zmianą swojego domu? Czy przeglądałeś czasopisma i strony internetowe, podziwiając projekty domów i pokoi? Jeśli tak, modernizacja wystroju wnętrza może być właśnie rozwiązaniem.

Projektowanie wnętrz polega na poznaniu prostych kroków, dzięki którym dom będzie wyglądał jak w domu, a te proste kroki można znaleźć w tym artykule.Wybierając paletę kolorów do swojego pokoju, używaj nie więcej niż trzech kolorów. Podczas dekorowania postępuj zgodnie z zasadą 60-30-10. 60% pomieszczenia powinno być kolorem dominującym, 30% kolorem drugorzędnym, a 10% kolorem akcentującym. Więcej niż 3 kolory mogą sprawić, że pomieszczenie zacznie wyglądać na ruchliwe.Jeśli zdecydujesz się skorzystać z usług projektanta wnętrz, zakomunikuj im swoje cele i budżet. Profesjonalni projektanci często mają ambitne plany. Czasami plany te kolidują z gustem właściciela domu lub jego portfelem. Nie bądź nieśmiały. Jeśli to, co sugeruje projektant wnętrz, nie pasuje do twoich celów, powiedz im. To ty musisz żyć z wyborami projektanta.Korzystaj twórczo z poduszek i dywaników. Są niedrogie i mogą bardzo szybko zmienić nastawienie pomieszczenia. Baw się różnymi teksturami, kolorami i nadrukami, aby zobaczyć, co najbardziej Ci odpowiada. Najlepszą rzeczą w poduszkach i dywanikach jest to, że możesz przenieść je do innego pokoju, jeśli chcesz mieć inny wygląd.Jeśli pracujesz z małą przestrzenią życiową, poszukaj mebli, które uwzględniają przestrzeń. Wskazówki i porady, jak upiększyć otoczenie dzięki projektowaniu wnętrz

Na przykład, jeśli nie masz miejsca na pokój gościnny, kup sofę lub futon, które mogą stać się łóżkiem.

Poszukaj stołu kuchennego, który można złożyć, gdy potrzebujesz dodatkowej przestrzeni życiowej. Nigdy nie chcesz, aby Twój dom był zatłoczony. Meble dbające o przestrzeń mogą sprawić, że mały dom będzie wyglądał jak duży.Spróbuj dodać dywanik do jak największej liczby pomieszczeń w domu. Dywany mogą ożywić atmosferę w pomieszczeniu i dopełnić całościowy wygląd. Ponadto mogą trwać przez długi czas i mogą zakrywać części twardego drewna, które nie pasują do pokoju.Jeśli masz otwarty plan piętra, spróbuj wybrać motyw, który będzie pasował do Twojego domu. Nie wszystko w Twoim domu musi do siebie pasować, ale powinno być coś, co spaja każdy pokój. Zderzające się lub kontrastujące wzory sprawią, że Twój dom będzie wyglądał na zagracony i umniejsza piękno każdego pomieszczenia.Udekorowanie piwnicy może być trudne, ponieważ nie wyobrażasz sobie, co mógłbyś zrobić w tak ciemnym i ponurym miejscu. Jeśli użyjesz jaśniejszych kolorów i tkanin, możesz zmienić swoją ciemną, wilgotną, przygnębiającą piwnicę w miejsce, w którym będziesz chciał spędzić czas z rodziną.Używaj dywaników powierzchniowych na zimnych rodzajach podłóg. Pamiętaj, aby często obracać dywany, aby wyrównać zużycie, na które są narażone. Szybkie obracanie lub zmiana miejsca może sprawić, że Twoje dywany będą wyglądać jak nowe przez dłuższy czas.Ustaw lustro naprzeciwko okna, aby pomieszczenie wyglądało na jaśniejsze. Dopóki lustro jest wystarczająco duże, odbija światło z powrotem do pomieszczenia, tworząc prawie drugie okno. Dzięki temu pomieszczenie wydaje się znacznie jaśniejsze.Dobra wskazówka dotycząca projektowania wnętrz to nie szaleć z wszystkimi zdjęciami swoich dzieci lub rodziny. Kiedy ludzie wchodzą do twojego domu, spodziewają się zobaczyć niektóre z tego rodzaju zdjęć. Jednak zbyt wielu kogoś wystraszy i może wyglądać jak sanktuarium.Jak przeczytałeś, projektowanie wnętrz to nie tylko zadanie dla profesjonalistów. Małymi krokami możesz zmienić styl swojego domu. Dzięki poradom zawartym w tym artykule możesz mieć pewność, że potrafisz zmienić swój dom w swój dom.