Reklama produktów czy usług firmy nieodzownie łączy się z reklamą – dotarcie do ewentualnego Konsumenta jest tu najzwyczajniej w świecie kluczowe.

Jest wiele dróg zezwalających na prowadzenie takiego marketingu. Jedną z nich jest marketing online. To za jej pośrednictwem możemy dowiedzieć się o plusach danego produktu, usłyszeć o nim, czy także obejrzeć zwięzły spot dotyczący go. Promocją zajmie się agencja marketingowa. Odpowiedzialne one są za pełny proces, rozpocząwszy od produkcji, a na dotarciu do klienta kończąc. Gdzie najpoprawniej zareklamować własny towar, usługę, czy jednostkę gospodarczą? Nasuwa się odpowiedź, że w Internecie.
Dlatego również są kreowane agencje interaktywne odpowiedzialne za taką działalność promocyjną. Pracują one w oparciu o miarodajne zasady reklamowe, jakie prezentuje kontrahent korzystający z propozycji takiej agencji. Jako, że Internet jest kapitalnym polem do popisu, to firmy takie mają dużo możliwości, aby wspomnieć o projektowaniu stron WWW, czy zamieszczaniu reklamy na danym portalu.
Istnieją różne firmy posługujące się zasadami powiązanymi z marketingiem. To kolosalne „spektrum” ma prawo traktować analizy rynku, badania podaży i popytu, oraz spełnianiem oczekiwań konsumenta. Toteż, tu niezwykle istotną rolę gra reklama. Wspomniane firmy natomiast to agencje marketingowe. Zajmują się one promocją tak dóbr niezbędnych, jak oraz tych mniej wartościowych. Fachowcy pracujący w agencjach reklamowych potrafią bezbłędnie sprzedać informacje o każdym towarze, tak by zaintrygować kontrahenta. Takie firmy reklamowe zakładają również odrębne oddziały – wpisuje się w to agencja interaktywna, ponieważ działanie w Internecie, zezwala na dotarcie do większej rzeszy konsumentów. Reklama w sieci - czy korzystać z agencji?

Pomimo, że olbrzymia część użytkowników nie zwraca uwagi na reklamę, to oraz tak ma ona szansę zaintrygować niejedną osobę.

Nie można oznajmić, że promocja w telewizji, prasie czy na banerach sprawdza się poprawniej, niż propozycja zamieszczona w sieci. W agencji reklamowej pracują świetni spece od projektowania witryn, którzy nie tylko umieją stworzyć taki projekt, jednak też znakomicie przygotować go pod prawdopodobnego klienta.
Kupowanie, sprzedaż, opisywanie ofert, wiadomości dotyczące artykułów, promowanie towarów, wszystko to ma okazję być powiązane z siecią, bo dziś Internet jest tak rozwinięty, iż daje nam wiele opcji interaktywnych. Wyszukiwarki ujawniają nam przeróżne wyniki dotyczące poruszonych tutaj spraw, skąd trafiamy na rzeczowe witryny WWW.
Ktoś jednakże musi takie witryny skonstruować i to jaka korporacja, czy figura się tym zajmie od czasu do czasu zależy od treści zawartej na takiej witrynie, czy także jej przeznaczeniu. Wielokrotnie zajmują się tym agencje interaktywne. Przypuśćmy, iż jakaś jednostka gospodarcza rozwijająca się, prosperuje na rynku od niedawna oraz by o niej było głośniej przydatna jest reklama. Wówczas najodpowiedniej jeżeli takie osoby zakładające interes skorzystają z usług, jakie proponują nam agencje reklamowe. Wykorzystują one różne środki masowego przekazu oraz niezmiernie w wielu przypadkach korzystają z Internetu. Biorą one aktywny udział w takim przedsięwzięciach, jak chociażby kampanie marketingowe, jakkolwiek ich pole działania jest o dużo szersze. Taka agencja interaktywna może się też zajmować pozycjonowaniem witryn.