Na szczęście dzisiaj wiemy wystarczająco dużo o cukrzycy, aby wiedzieć, że ta choroba nie jest już wyrokiem śmierci.

Mając odpowiednie informacje po swojej stronie, możesz naturalnie walczyć z cukrzycą i prowadzić zdrowy, normalny tryb życia. Oto kilka wskazówek, dzięki którym możesz kontrolować cukrzycę.Jeśli nie lubisz smaku fasoli, ale starasz się prawidłowo odżywiać teraz, gdy zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę, dlaczego nie spróbować jedzenia Hummusa? Jest zrobiony z kremowej fasoli Garbanzo i jest gładki, gęsty i pyszny! Można go zjeść na kanapce zamiast majonezu lub posmarować krakersami.Sok z cytryny jest smacznym dodatkiem do każdej sałatki, a nawet szklanki wody, a badania pokazują, że może pomóc uniknąć gwałtownego wzrostu poziomu cukru we krwi po posiłku. Lubię robić kostki lodu z sokiem z cytryny i rozpuszczać je w moim napoju, dzięki czemu picie jest trochę łatwiejsze.Kiedy dziecko ma cukrzycę, musisz upewnić się, że wszyscy w swoim życiu są świadomi konsekwencji nieprzestrzegania ściśle nowych zasad żywieniowych. Jeśli pójdą do domu dziadków, upewnij się, że wiedzą, jak ważne jest, aby dziecko otrzymywało tylko zdrowe przekąski.Uważaj na leki, które wybierasz, gdy jesteś przeziębiony, ponieważ wiele z nich zawiera cukier, który może wpływać na poziom cukru we krwi. Upewnij się, że bierzesz to pod uwagę, jeśli śledzisz, co jesz, aby utrzymać równomierny poziom cukru we krwi, lub jeśli poziom cukru we krwi w tajemniczy sposób wzrasta.Nie jest to coś, czego powinieneś się wstydzić, zwłaszcza że jest to coraz bardziej powszechne. Powinno to zmniejszyć stres i ułatwić życie.Zmniejsz lub przestań pić napoje zawierające kofeinę, aby naturalnie obniżyć poziom cukru we krwi. Picie kofeiny, takiej jak kawa lub herbata, uwalnia hormon adrenalinę, o którym wiadomo, że podnosi poziom glukozy we krwi. Ogranicz ilość napojów kofeinowych do mniej niż czterech filiżanek dziennie, aby obniżyć poziom cukru we krwi.Pomiń sosy i idź po przyprawy, aby schudnąć i utrzymać cukrzycę pod kontrolą. Przejmij kontrolę nad objawami cukrzycy dzięki tym wspaniałym wskazówkom

Przyprawy dodają mnóstwo smaku do każdego jedzenia bez dodawania cukru, węglowodanów lub tłuszczu, więc korzystaj z nich podczas gotowania.

Nawet sałatkę można zamrozić prostym octem, olejem i garścią rozmarynu i oregano!Jeśli zdiagnozowano u Ciebie cukrzycę, ważne jest, abyś poddał się badaniu na bezdech senny. Jeśli bezdech senny jest dla Ciebie problemem, jak najszybciej rozpocznij leczenie, aby utrzymać zdrowe i aktywne życie.Wejdź w XXI wiek i zaoszczędź pieniądze na materiałach do testów na cukrzycę i lekach, kupując je w aptece internetowej. Zwykle możesz ustawić regularny harmonogram dostaw, aby nie zapomnieć o jego zamówieniu.Białka jaj to jedno z najlepszych produktów, jakie można zjeść na śniadanie. Białka jajek nie mają prawie wcale tłuszczu ani kalorii, mają też świetny poziom białka, którego potrzebujesz, aby zacząć dzień! Spróbuj zrobić omlet z białek lub skosztuj jajecznicy z plasterkiem szynki.Wielu diabetyków czuje się nękanych przez bliskich, którzy zawsze pytają o ich poziom cukru we krwi i nawyki testowania. Zamiast być sfrustrowanym lub urażonym, usiądź z drugą osobą i jasno określ, jakie kroki może podjąć, aby skuteczniej przyczynić się do radzenia sobie z twoją chorobą. Są szanse, że druga osoba nie próbuje cię irytować, ale zamiast tego szuka sposobów, aby pomóc.Chociaż cukrzyca może nie być wyrokiem śmierci, nadal trzeba ją właściwie leczyć. Brak dbania o siebie w czasie, gdy chorujesz na cukrzycę, nie spowoduje niczego poza pojawieniem się tych problemów. Kiedy te problemy podniosą swoją brzydką głowę, nie ma odwrotu. Nie pozwól, aby komplikacje się zadomowiły; skorzystaj ze wskazówek, których nauczyłeś się powyżej, aby kontrolować cukrzycę.