Czy pozwalasz, aby twoje alergie cię przygnębiły? Czy próbowałeś i próbowałeś znaleźć ulgę, ale czy zawsze wydaje ci się, że ci się nie udaje? Jeśli twoja odpowiedź na te pytania brzmi tak, nadzieja nie jest stracona.

Dostępnych jest wiele skutecznych środków łagodzących alergie, a większość z nich jest dość prosta. Przyjrzyjmy się teraz kilku z nich.Osoby cierpiące na alergie często mają suche, podrażnione nosy, które są podatne na zaczerwienienie, swędzenie i zakrwawiony nos. Aby utrzymać nawilżenie tych dróg oddechowych, użyj sprayu roztworu soli fizjologicznej do każdego nozdrza kilka razy dziennie, a następnie nałóż cienką warstwę wazeliny wewnątrz nozdrzy, aby zatrzymać wilgoć.Aby utrzymać pyłki na dystans, należy prać pościel co kilka dni, ponieważ pyłki mogą zbierać się na tobie i ubraniach z zewnątrz i być wnoszone do środka. Jeśli dostanie się na prześcieradła i pościel, może wywołać reakcję alergiczną w nocy i będziesz spać mniej niż zwykle.Jeśli cierpisz na alergie pokarmowe, nie bój się pytać o składniki podczas zbiórek lub wnoszenia. Większość ludzi nie będzie miała nic przeciwko powiedzeniu Ci, co jest w naczyniu, a Ty możesz uniknąć potencjalnie szkodliwych reakcji. Jeśli martwisz się, że masz wystarczająco dużo jedzenia, przygotuj danie, o którym wiesz, że jest bezpieczne.Naucz się nowych sposobów radzenia sobie ze stresem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że stres jest główną przyczyną reakcji alergicznych. Dotyczy to zwłaszcza każdego, kto ma astmę. Ryzyko ataku zwiększa się wraz ze wzrostem poziomu stresu. Zmniejszenie stresu może złagodzić nasilenie i długość ataków.Patrząc na lokalną prognozę pogody, jeśli zauważysz, że pyłki będą wysokie, zażyj wcześniej leki przeciwalergiczne. Po co czekać, aż pyłek stanie się zbyt silny, aby zażyć leki? Zamiast tego weź to z wyprzedzeniem, abyś nie musiał cierpieć, gdy wychodzisz na zewnątrz przez cały dzień.W pierwszych miesiącach życia zwierzęta domowe, takie jak psy i koty, zazwyczaj nie mają łupieżu. Wraz z wiekiem problemy z gubieniem i łupieżem stają się coraz bardziej widoczne. Ponieważ do tego momentu zwierzę mieszkało w domu, właściciele mogą nie wierzyć, że ich ukochany zwierzak jest przyczyną nagłych objawów alergii. Praktyczne rozwiązania dla przezwyciężenia objawów alergii

Test alergiczny może pomóc w zidentyfikowaniu prawdziwego winowajcy.Jeśli masz dzieci w szkole, które są podatne na ciężkie reakcje alergiczne, mogą mieć specjalne leki do stosowania w takich sytuacjach.

Nota wyjaśniająca na temat alergii dziecka od jego pediatry może być bardzo pomocna. Upewnij się, że szkoła ma kilka dawek lekarstwa dla Twojego dziecka do wykorzystania w nagłych wypadkach. Powinieneś również dać jego szkole dokument, który zawiera listę wszystkich alergii i umieścić go również w plecaku swojego dziecka.Jeśli zmagasz się z tępymi, przewlekłymi bólami głowy, przyczyną dyskomfortu mogą być alergie. Zacznij szukać możliwych źródeł alergenów we własnym domu, zanim zaczniesz szukać bardziej oczywistej przyczyny. Powszechne kontrole środowiskowe obejmują usuwanie poduszek z pierza i kołder puchowych oraz zastępowanie poszewek na poduszki hipoalergicznymi. Pomaga również cotygodniowe pranie pościeli.Jeśli cierpisz na alergie, nie trzymaj w domu zbyt wielu roślin. Wiele roślin nie tylko wywołuje objawy alergii, ale także zbiera dużo kurzu, a nawet może rozwijać pleśń. Jeśli chcesz mieć rośliny, trzymaj je w ogrodzie i noś maskę podczas pielęgnacji.Jeśli alergie cię przygnębiają, nie trać nadziei. Chociaż mogłeś wypróbować wiele różnych środków zaradczych na alergie, nadal istnieje „właściwy” środek dla Ciebie. Odnalezienie go zajmuje trochę czasu, trochę eksploracji i trochę edukacji, a podane tutaj wskazówki mogą pomóc w rozpoczęciu.