Mężczyźni, którzy mają problemy z erekcją i libido, mogą poszukać przyczyn w nieprawidłowej diecie, przemęczeniu czy też problem może mieć podłoże psychiczne.

Warto zwrócić uwagę na naszą codzienną dietę, jeżeli zawiera ona zbyt dużo tłuszczu, cukru, białego pieczywa, problem może polegać na nieprawidłowym odżywianiu. Zmiana diety może być najłatwiejszym sposobem na problemy z potencją. Dodatkowo negatywny wpływ ma palenie papierosów, spożycie alkoholu czy też inne używki.

Zdrowa dieta na problemy z potencją

Dieta oraz suplementy na potencję

Dieta dla mężczyzny, który chce podnieść swoją potencję powinna składać się z witamin, składników mineralnych, dostarczymy je jedząc warzywa, owoce, produkty ziarniste, orzechy, nasiona dyni. Warto zwrócić uwagę na spożycie tłuszczy, możemy wybrać chude mięso, ziemniaki zastąpić ryżem oraz co bardzo istotne, warto zrezygnować z białego pieczywa na rzecz pieczywa pełnoziarnistego. W naszej diecie powinien znaleźć się cynk, który bierze udział w procesie syntezy testosteronu, jest ważny dla męskich organów płciowych. Cynk jest pierwiastkiem kluczowym także dla funkcjonowania prostaty. Erekcja u mężczyzn uzależniona jest od poziomu testosteronu, należy zwrócić uwagę na produkty, które sprzyjają produkcji tego hormonu. Produkcja testosteronu może być czasem mniejsza, dlatego zwłaszcza starsi panowie powinni zwracać uwagę na dietę, mogą dodatkowo skorzystać z suplementów, które będą uzupełniały najważniejsze pierwiastki oraz witaminy potrzebne w codziennej diecie.

Dieta na potencję powinna być bogata także w kwasy tłuszczowe omega-3. Występuje on w oleju lnianym, rybach tłustych, możemy znaleźć go także w pełnoziarnistym pieczywie. Pieczywo pełnoziarniste zalecane jest w przypadku wielu różnych diet, możemy stopniowo zastępować nim pieczywo białe, takie jak bułki, biały chleb, co odbije się pozytywnie na naszym zdrowiu. W przypadku mężczyzn, którzy cierpią na problemy z potencją, dobrym pomysłem będzie rezygnacja także z dużej ilości słodyczy, cukru, soli oraz niezdrowych kwasów tłuszczowych, które możemy znaleźć w jedzeniu typu fast food. Powinniśmy zwrócić uwagę na jakość wędlin, tłustych mięs, konserw, zwracamy uwagę na skład produktów mlecznych, a zwłaszcza niskiej jakości sera żółtego. Dużą ilość soli znajdziemy także zupach typu instant, sosach, majonezie oraz chipsach.

Panowie mogą wybrać suplementy diety na potencję, które zawierają minerały, witaminy, które będą bardzo dobrym uzupełnieniem naszej codziennej diety. Nie zawsze bowiem dieta pozwoli nam na zaspokojenie potrzeb naszego organizmu w pełni, może brakować w niej przykładowo witaminy E, magnezu, w okresie jesiennym i zimowym witaminy D. Dlatego suplementacja może być bardzo dobrym dodatkiem, w ten sposób właściwie zadbamy o nasz organizm, poprawimy działanie układu krążenia co wpłynie pozytywnie na naszą potencję.