Orzeźwiające koktajle to idealny trunek szczególnie w trakcie letnich i upalnych dni, ale również o każdej porze roku. W serwowaniu drinków jednym z najważniejszych aspektów jest odpowiednio dobrane szkło. Zarówno Margaritę, jak i Cosmopolitan należy podać w przeznaczonym do tego rodzaju drinka, kieliszku oraz szklance. Sprawdź, jakie modele szklanek do drinków i koktajli powinny znaleźć się w Twoim barku.

Rodzaje kieliszków i szklanek do serwowania koktajli

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli szklanek i kieliszków dedykowanych do konkretnych drinków. Dobranie odpowiedniego szkła do serwowanego trunku z pewnością zrobi wrażenie na Twoich gościach. Zdecydowanie warto wyposażyć barek w kilka podstawowych rodzajów (takich jak szklanki Hurricace czy Highball), które przydadzą się na każdej organizowanej przez Ciebie imprezie.

Kieliszek do Margarity

Margarita to jeden z najpopularniejszych drinków na całym świecie. Jest to również jedyny trunek, który należy podawać tylko i wyłącznie w dedykowanym do tego celu, charakterystycznym kieliszku. Jednak w związku z tym, że Margarita jest jednym z najbardziej uniwersalnych drinków, warto zaopatrzyć się w kilka tego typu naczyń o szerokiej, owalnej czasze i smukłej, długiej nóżce. W skład tego charakterystycznego drinka wchodzi tequila, sok z limonki i likier pomarańczowy. W trakcie letnich miesięcy zalecane jest dodanie do tego orzeźwiającego drinka, soku z bardziej egzotycznego owowcu (np. mango lub melon). Podczas serwowania Margarity nie zapomnij o pokryciu brzegów kieliszka solą, która wzmacnia smak trunku.

Szklanki Hurricane do Pina Colady

Kokosowy i orzeźwiający drink Pina Colada króluje podczas letnich imprez. Oprócz likieru kokosowego w skład tego drinka wchodzi sok ananasowy i biały rum. Szklanki Hurricane są polecane przez barmanów do serwowania tego trunku, ponieważ dzięki swojemu oryginalnemu kształtowi, cały drink zyskuje nietuzinkowy wygląd. Warto zwrócić uwagę, aby szkło, z którego jest wykonane naczynie, było nieco grubsze i dobrej jakości. Dzięki temu podawany drink będzie dłużej zachowywać swoją niską temperaturę.

Szklanki Highball do Cuba Libre

Połączenie coli, białego rumu i limonki jest znane na całym świecie pod postacią drinku Cuba Libre. Dedykowane szklanki do podawania tego popularnego drinku są określane jako Highball. Są wysokie i niektóre z modeli mają pojemność nawet 350 mililitrów. Jest to przykład szklanek, które wykorzystasz również do serwowania napojów gazowanych oraz innych rozcieńczonych drinków (np. ginu z tonikiem).

Dlaczego warto podawać drinki w odpowiednim szkle?

Podczas organizacji imprezy, odpowiednio przygotowana i zaaranżowana zastawa stołowa jest jednym z najważniejszych aspektów. Jeśli planujesz, aby na przyjęciu pojawił się alkohol, warto zadbać również o szklanki oraz kieliszki do drinków. Szklanki Hurricane do Pina Colady, kieliszki do Margarity i Cosmopolitan — to tylko niektóre z modeli, które sprawdzą się doskonale na każdej imprezie. Używając odpowiednich rodzajów szkła, sprawiasz, że picie trunków jest prawdziwą przyjemnością dla Twoich gości. Szklanki dedykowane do konkretnych rodzajów drinków pozwalają również zachować ich odpowiednią temperaturę na dłużej i często mają niemały wpływ na smak napoju.