Polacy chętnie zakładają firmy w wielu krajach Unii Europejskiej, także w Wielkiej Brytanii.

Często jest to szansa aby znaleźć zatrudnienie w dobrej branży. Niekiedy może być to także wymógł pracodawcy. Wielu Polaków w Wielkiej Brytanii prowadzi przykładowo firmy budowlane oraz usługowe. Warto pamiętać o przepisach, które obowiązują osoby prowadzące działalność w Wielkiej Brytanii, chodzi o składki zdrowotne, opodatkowanie czy też właściwe wystawienie dokumentów sprzedażowych.

Polski księgowy w Wielkiej Brytanii

Biuro rachunkowe dla Polaków prowadzących działalność w Wielkiej Brytanii

Wiele osób, które chcę założyć firmę w Wielkiej Brytanii może skontaktować się z biurem rachunkowym, które pomoże w wybraniu rodzaju firmy, najbardziej odpowiedniego dla danej branży. Może być to bardzo popularna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w skrócie Ltd, cywilna spółka partnerska czy też samozatrudnienie. Należy pamiętać o zgłoszeniu działalności w urzędzie, pracownicy biura księgowego mogą ułatwić nam wszystkie formalności, razem z nami wypełnić wszystkie podania oraz złożyć je w urzędzie. Dzięki temu możemy szybciej rozpocząć działalność. Dodatkowo biuro podatkowe może zająć się także optymalizacją podatków, może udzielić nam wiele cennych porad w jaki sposób zmniejszyć obciążenia podatkowe, jak tworzyć koszty w firmie. W ten sposób możemy lepiej zarządzać naszymi pieniędzmi,

Biuro podatkowe będzie reprezentowało nas przed urzędem podatkowym, może być to ważne przykładowo podczas kontroli czy sporów. Niekiedy mogą być to problemy przykładowo ze składkami ubezpieczeniowymi czy podatkiem. Wówczas wiele drobnych spraw może załatwić w naszych w naszym imieniu pracownik biura rachunkowego. Dodatkowo biuro finansowe może sporządzić na potrzeby firmy wycenę, budżet, biznesplan, może także pomoc w przygotowaniu dokumentacji jeżeli będziemy ubiegali się o kredyt czy też pomoże wybrać najlepsze ubezpieczenie.

Jeżeli poszukujemy biura rachunkowego w Wielkiej Brytanii warto odwiedzić stronę internetową https://cblfinance.co.uk/nasze-uslugi/. Znajdziemy tam wykaz usług, które świadczy biuro rachunkowe, będzie to pomoc poczynając od wyboru rodzaju firmy, pomoc w dokumentacji, przygotowanie zgłoszeń do odpowiednich organów podatkowych. Istotna będzie bieżąca obsługa polegająca na prowadzeniu księgowości, doradztwie oraz wiele innych usług, które będą związane z finansami w firmie.