Po wygarbowaniu i przygotowaniu skóra zostanie następnie pokryta barwnikiem anilinowym, który jest rozpuszczalny i zachowuje naturalną powierzchnię skóry, lub barwnikiem semianilinowym, który tworzy cienką ochronną warstwę wierzchnią i chroni skórę przed zużyciem i plamami, ale zmniejszy oddychalność gotowego produktu.

Jak dbać o wyroby wykonane ze skóry naturalnej

Sklep kaletniczy Craft-Point

Skóra wierzchnia będzie miała barwnik anilinowy lub semianilinowy.

Barwnik anilinowy barwi skórę na całej powierzchni, ale ponieważ skóra pozostaje porowata, płyny mogą wnikać i plamić jej powierzchnię. Skóra licowa semianilinowa będzie bardziej odporna na plamy, ale pozostanie trwała tylko tak długo, jak jej wykończenie jest nienaruszone. Wyroby skórzane należy pielęgnować co trzy miesiące, w zależności od rodzaju przedmiotu i sposobu jego użytkowania. Najpierw wyczyść skórę za pomocą dostępnego w sprzedaży środka do czyszczenia skóry. Nanieść roztwór szmatką, nigdy nie nakładaj bezpośrednio na skórę, następnie pozwól skórze wyschnąć naturalnie. Po wyschnięciu należy zastosować odżywkę do skóry i wypolerować suchą szmatką.

Skóra licowa będzie trwała przez całe życie, jednak dwoina jest cieńsza, najsilniejsze włókna w skórze zostały zeszlifowane, aby stworzyć jednolitą powierzchnię, dzięki czemu nie wytrzyma ona tak długo. Żywotność produktu ze skóry będzie oczywiście zależeć od początkowej jakości skóry, rodzaju produktu oraz jego użytkowania i pielęgnacji. Dobrej jakości sofa ze skóry licowej może przetrwać od dziesięciu do piętnastu lat. Torba ze skóry w codziennym użytkowaniu prawdopodobnie wytrzyma tylko około pięciu lat.

Sklep kaletniczy Craft-Point oferuje oprócz skórzanych wyrobów i skóry również produkty do pielęgnacji, krojenia, obróbki, zdobienia, postarzania oraz wykańczania skóry. Dzięki temu możesz zrealizować swoje projekty z użyciem tego pięknego i trwałego materiału. Obecnie akcesoria, obuwie i galanteria skórzana cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów, którzy poszukują wyrobów trwałych, wysokiej jakości i eleganckich, a także wartych swojej ceny.