Owoce i warzywa uprawiane ekologicznie są nie tylko zdrowe i smaczne, ale także znacznie przewyższają wszelkie produkty, które można znaleźć w każdym supermarkecie.

Możesz zaoszczędzić pieniądze, uprawiając własne owoce i warzywa, zamiast kupować je ze sklepu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rozpocząć ogrodnictwo ekologiczne.Zbieraj rośliny z okiem, aby zmaksymalizować plony, jakie możesz uzyskać. Często hybryda, która jest w stanie poradzić sobie z ekstremalnymi temperaturami, przyniesie wyższe plony niż bardziej tradycyjna odmiana rośliny.Dobrą wskazówką dotyczącą tego, co sadzić w ogrodzie, jest sadzenie upraw o wysokiej wartości. Wartość jest pojęciem subiektywnym, ale posadź rzeczy, które są najdroższe w zakupie, o ile są dostosowane do klimatu. Nie trzeba poświęcać na to całego ogrodu, ale jeśli obszar jest przeznaczony pod tego typu uprawy, może to zaoszczędzić pieniądze w nadchodzącym sezonie, kiedy ceny niektórych upraw są niebotyczne.Rośliny należy chronić przed zimnem. Zimą zimno może stanowić zagrożenie dla roślin, albo zamrażając wodę w ich łodygach, albo tworząc ostre kryształki lodu, które mogą przecinać lub przebijać ważne organy. W szczególności pomidory są bardzo podatne na mróz i należy je przenieść do cieplejszego klimatu wewnętrznego lub przykryć na zewnątrz mrozoodporną szmatką.Możesz używać naturalnych odpadów w swoim domu, aby przynieść korzyści swoim roślinom. Na przykład rośliny preferujące glebę o wysokiej kwasowości uwielbiają ściółkę zmieszaną z fusami kawy. Cynamon może być stosowany jako naturalny środek grzybobójczy do roślin doniczkowych. I oczywiście istnieją niezliczone korzyści z domowego kompostu.Posadź kwiaty samosiewne. Niech twoje kwiaty wykonają dla ciebie pracę polegającą na uzupełnianiu ogrodu. Najważniejsze wskazówki dotyczące uprawy wspaniałych warzyw i kwiatów

Jeśli pozwolisz swoim kwiatom zasiać się, w następnym roku wszędzie pojawią się nowe sadzonki.

Jeśli robi się zbyt ciasno lub jeśli rośliny pojawiają się w niewłaściwym miejscu, po prostu je przerzedź. Dobre samosiewki to alyssum, bellflower, niezapominajka, mak i orlik.Zwróć uwagę na temperatury w swoim ogrodzie. Kiedy jest wcześnie lub późno w sezonie istnieje szansa, że ​​Twoje rośliny będą narażone na mróz. Mroźne temperatury spowodują śmierć wielu roślin, a niektóre żyjące nie będą produkować na takim poziomie, jaki miałyby w innym przypadku.Rozważ użycie ściereczki do zwalczania chwastów w swoim ogrodzie. Chwasty powodują ogromne nakłady pracy dla każdego ogrodnika. Chociaż tkanina nie jest najbardziej atrakcyjną opcją, spełnia swoje zadanie. Jeśli umieścisz paski materiału między rzędami ogrodu, zapobiegnie to większości chwastów.Kiedy ćwiczysz na podwórku, ważne jest, aby chronić skórę. Jeśli stale ćwiczysz na słońcu bez żadnej ochrony, możesz zachorować na raka skóry, który jest chorobą zagrażającą życiu. Utrzymuj zdrową skórę i stosuj krem ​​przeciwsłoneczny za każdym razem, gdy wychodzisz na zewnątrz.Użyj własnych nasion do ogrodnictwa w późniejszych sezonach. Dzięki temu masz pewność, że Twoje rośliny są ekologiczne od początku do końca. Weź rośliny we wcześniejszym sezonie i pozwól im wykiełkować, zanim je usuniesz. Oznacza to, że nie tylko Twoje rośliny rosną bez pestycydów i nawozów sztucznych, ale także nasiona są uprawiane bez nich.Nowicjuszom w ogrodnictwie sugeruje się eksperymentowanie z roślinami jednorocznymi. Następujące odmiany są odporne, dobrze rozwijają się w przeciętnej glebie i wymagają minimalnej pielęgnacji: słodka alyssum, nagietek, cynia, słonecznik, nasturcja, petunia i werbena. Pamiętaj tylko, aby często je przycinać, aby zachęcić do wzrostu nowych kwiatów.Nie musisz już kupować gorszych produktów. Zastosuj dzisiaj to, czego nauczyłeś się z tego artykułu i zacznij uprawiać własne produkty.